Som vissa av er märkte var det tidvis svårt att nå vår sajt idag.
Det var någon som försökte brute-force knäcka admimistrationslösenordet till sajten.
Vi har nu satt stopp för hans försök och allt är åter till vanliga igen.
Jag vill passa på och tacka vårt webbhotell GleSYS som snabbt insåg vad som höll på att hända och inte bara blockerade attackerarens IP utan även kunde berätta för mig hur jag skulle göra för att täppa till säkerhetsluckan. Väldigt bra kundvård!
vilken jäkel! Det var säkert nån som egentligen ville bara med i sekten, men inte vågar anmäla sig normalt. Sen hade han skrivit massa OT under mitt nick, eller vänta nu, det har ju redan hänt
MYP-26/M3-24
Tidigare elbilar: Polestar 3-24/Taycan CT-22/BMW i4 M50-22/Fisker Ocean-23/Model 3-22/Polestar 2 BST-23/Model YP-22/Ioniq 5-22/Polestar 2-21/Jaguar i-Pace-19/Hyundai Kona electric-19/VW eGolf-18/Model S 75D-17/Model S 85-14/VW eGolf-14
Vi har nu satt stopp för hans försök och allt är åter till vanliga igen. GleSYS som snabbt insåg vad som höll på att hända och inte bara blockerade attackerarens IP utan även kunde berätta för mig hur jag skulle göra för att täppa till säkerhetsluckan. Väldigt bra kundvård!
Och du är säker på att det var en Han?
Model S85 uttagen juli 2014. Nästa bil blir en Model ≡ P1xxD